Jak vybrat stavebniciRecenze stavebnicVýrobci stavebnic

Stavebnice Quercetti – zajímavosti a historie

Eshop pro děti Mivemi


Quercetti, italská značka stavebnic, má bohatou historii a tradici ve vývoji vzdělávacích hraček. Od svého založení v roce 1950 se firma Quercetti zaměřila na vytváření stavebnic, které podporují kreativitu, fantazii a rozvoj dětských dovedností. Příběh Quercetti začal s vizí Giovanniho Quercettiho, zakladatele společnosti, který chtěl vytvořit hračky, jež nejen baví, ale také přispívají k intelektuálnímu růstu dětí.

Jedním z klíčových prvků stavebnic Quercetti jsou unikátní designy a konstrukce. Firma se specializuje na vytváření stavebnic s různými geometrickými tvary a barvami, což umožňuje dětem experimentovat s tvorbou různých vzorů a struktur. Tato variabilita podporuje rozvoj motorických dovedností a vnímání prostoru u dětí.Quercetti nabízí širokou škálu druhů stavebnic, od těch zaměřených na nejmladší děti až po pokročilejší modely pro starší stavitele. Populární jsou stavebnice s magnetickými díly, které umožňují snadné spojování a tvoření pevných struktur. Další zajímavou kategorií jsou stavebnice s vodním systémem, kde děti mohou experimentovat s prouděním vody a stavbou vodních drah.

Zajímavostí v historii Quercetti je zapojení do vzdělávacích projektů a spolupráce s pedagogy. Společnost se věnuje nejen výrobě hraček, ale také výzkumu a vývoji nových pedagogických metod, které podporují kognitivní a kreativní schopnosti dětí. To znamená, že stavebnice Quercetti jsou nejen zábavné, ale také vzdělávací.

Při výběru stavebnic Quercetti je důležité brát v úvahu věk dítěte a jeho individuální potřeby. Pro nejmenší jsou vhodné stavebnice s většími a měkčími díly, zatímco starší děti mohou využít složitější a technicky náročnější modely. Rovněž je dobré vzít v úvahu zájmy dítěte a vybrat stavebnici, která ho nadchne a motivuje k tvorbě.

Celkově lze říci, že Quercetti je synonymem pro kvalitní a inovativní stavebnice, které nejen baví, ale také podporují dětský vývoj. S dlouholetou tradicí, moderním přístupem k vzdělávání a neustálým inovacím si Quercetti udržuje své místo mezi oblíbenými výrobci konstrukčních hraček po celém světě.Prohlédněte si veškeré naše rubriky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *