Jak vybrat stavebniciRecenze stavebnicVýrobci stavebnic

Stavebnice Lego – historie a zajímavosti

Eshop pro děti Mivemi


Lego, jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších značek stavebnic na světě, zaujala srdce dětí i dospělých již od svého vzniku. Historie Lego sahá až do roku 1932, kdy dánský tesař Ole Kirk Christiansen založil společnost na výrobu dřevěných hraček. Název Lego je odvozen z dánských slov „leg godt,“ což znamená „hraj si dobře.“

Zpočátku se Lego specializovalo na výrobu dřevěných hraček, ale v průběhu let, a zejména po druhé světové válce, společnost začala experimentovat s plastovými stavebnicemi. V roce 1958 byl představen ikonický tvary uzamykatelných plastových dílů, které umožňují dětem stavět a tvořit neomezené množství modelů.Lego nabízí širokou škálu značek a druhů stavebnic, včetně klasických kostek, stavebnic s konkrétními tématy, jako jsou Lego City, Lego Star Wars nebo Lego Technic. Všechny tyto stavebnice sdílí jednotné principy – jednoduchost, vzájemná kompatibilita a schopnost podporovat kreativitu a fantazii. Lego je známé také svými minifigurkami, malými postavičkami, které dodávají další rozměr a příběh ke každému modelu.

Zajímavostí v historii Lego je i fakt, že tyto stavebnice se staly nejen oblíbenými hračkami, ale také nástrojem pro výuku. V posledních letech společnost představila sérii vzdělávacích stavebnic s důrazem na vývoj matematických a vědeckých dovedností u dětí.

Při výběru Lego stavebnice je klíčové vzít v úvahu věk dítěte a jeho zájmy. Pro nejmladší stavitele jsou vhodné stavebnice s většími a jednoduššími díly, zatímco starší děti si mohou vybrat z rozmanitých témat a složitějších modelů. Nákup Lego stavebnice může být též spojen s konkrétním tématem, které dítě zajímá, jako jsou kosmonautika, fantasy nebo dobrodružství.

Celkově lze říci, že Lego zaujalo pozici jednoho z nejlepších nástrojů pro hru a učení. S pevnými základy v kvalitě a bezpečnosti stavebnic nabízí Lego nekonečné možnosti pro konstrukci a tvoření, a to nejen pro děti, ale i pro všechny, kteří si chtějí užít radost ze stavění a kreativity.Prohlédněte si veškeré naše rubriky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *