Jak vybrat stavebniciRecenze stavebnicVýrobci stavebnic

Stavebnice Meccano – Zajímavosti a historie

Eshop pro děti Mivemi


Meccano, jedna z nejstarších a nejuznávanějších značek stavebnic na světě, zanechala výrazný otisk ve světě konstrukčních her. Historie Meccana sahá až do roku 1898, kdy Frank Hornby, britský vynálezce, představil světu svou první konstrukční sadu pod názvem „Mechanics Made Easy.“ Tato pionýrská myšlenka se brzy stala základem pro vznik Meccana a zahájila éru stavebnic, které umožňovaly dětem sestavovat funkční modely pomocí kovových dílů a šroubů.

Značka Meccano je známá zejména svými kovovými stavebnicemi, které umožňují vytvářet složité a pohyblivé konstrukce. Tato stavebnice obsahuje kovové díly různých tvarů a velikostí, které se spojují pomocí šroubů a matic, což dětem umožňuje sestavit modely od jednoduchých strojů až po složité mechanismy. Meccano se tak stal symbolem kreativity, inovace a technického myšlení.Mezi značné druhy stavebnic od Meccana patří série sada s konkrétními tématy, jako jsou modely dopravních prostředků, stavebních strojů nebo modely inspirované historickými událostmi. Tato různorodost témat umožňuje dětem vybírat si stavebnici podle svých konkrétních zájmů a fascinací.

Zajímavostí v sortimentu Meccana jsou též elektronické prvky, které mohou být součástí některých stavebnic. Tyto prvky dodávají modelům další funkce, jako jsou pohyblivé části, světelné efekty nebo dokonce ovládání dálkovým ovladačem. Tím se otevírá prostor pro stavění nejen statických modelů, ale i těch, které mohou být aktivně ovládány.

Při výběru stavebnice od Meccana je důležité brát v úvahu věk a zkušenosti dítěte. Meccano nabízí stavebnice vhodné pro různé věkové skupiny, s různými úrovněmi obtížnosti. Pro začínající stavitele jsou k dispozici jednodušší sady, zatímco pro pokročilejší konstruktéry jsou dostupné stavebnice s větším množstvím a složitějšími díly.

Celkově lze říci, že Meccano zůstává synonymem pro precizní a technicky orientované stavebnice. S historií, která sahá přes sto let, a neustálým inovačním duchem si Meccano udržuje své postavení mezi oblíbenými konstrukčními hračkami, které nejen zábavně rozvíjejí dětskou kreativitu, ale také podporují zájem o techniku a vědu.Prohlédněte si veškeré naše rubriky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *